Bezpieczeństwo dokumentów – wybór niszczarki

Niszczarka OpusZgodnie z przepisami, dotyczącymi ochrony danych osobowych, do posiadania niszczarki zobligowane są firmy i instytucje, które dysponują poufnymi dokumentami, wymagającymi niszczenia. Niszczarki biurowe to inwestycja zarówno w przypadku dużych korporacji, jak również niewielkich przedsiębiorstw. Zakup niszczarki do dokumentów powinien zostać poprzedzony analizą jej planowanego obciążenia i wymaganym stopniem bezpieczeństwa ciętych arkuszy.

Przeznaczenie

W domach i mikro firmach niszczy się max. 30-50 arkuszy papieru na dobę w odstępach czasowych. Tutaj wystarczają niewielkie urządzenia, których cena zaczyna się już od ok. 100zł. Małe i średnie przedsiębiorstwa, niszczące ok. 200 arkuszy dziennie, powinny zaopatrzyć się w profesjonalne niszczarki biurowe, które umożliwiają okresową pracę ciągłą oraz cięcie na ścinki w przypadku dokumentów poufnych (stopień bezpieczeństwa DIN3). Niszczarki w firmach, niszczących do 800 arkuszy dziennie, muszą dodatkowo posiadać duży kosz – nie mniejszy niż 50L. W przypadku chęci zakupu niszczarki do dokumentów dla całej organizacji, należy wybrać model z koszem o poj. co najmniej 80L oraz silnikiem, gotowym do pracy ciągłej.

Bezpieczeństwo

Niszczarki tną papier na paski lub ścinki. W zależności od wymaganego stopnia bezpieczeństwa (norma DIN 32757), niszczarka do dokumentów musi generować ścinki o danej wielkości. Im mniejsze ścinki, tym większe bezpieczeństwo informacji, zawartych na niszczonych papierach.

Źródło: http://ebiuromax.pl/category/niszczarki-do-papieru, niszczarki opus