Jaki ekspres do kawy? Najczęściej wybierane ekspresy

Decydując się na zakup nowego ekspresu do kawy, musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań – jaka kawa najlepiej nam smakuje? Czy preferujemy ziarna własnoręcznie mielone, czy może sięgamy po gotowe do przyrządzenia mieszanki? A może na tyle cenimy sobie naszą wygodę, że najlepszy będzie ekspres na kawę w kapsułkach?

Ponieważ zakup ekspresu do kawy jest przeważnie inwestycją na lata, należy dokładnie przemyśleć jego wybór. Do najczęściej wybieranych zaliczają się ekspresy ciśnieniowe automatyczne i kolbowe, ekspresy przelewowe oraz te na kapsułki. Różnią się one typem stosowanych w nich kaw, funkcjonalnością, ceną i wyglądem. Jakie z nich cieszą się zatem największą popularnością? I który z modeli jest wart naszego zainteresowania?

Ekspresy ciśnieniowe automatyczne

Rozrzut cenowy potrafi być tutaj ogromny – za dobry jakościowo ekspres zapłacimy od 3 tys. zł w górę, choć zdarzają się i modele za 40 czy 70 tys. złotych. Na użytek domowy doskonale nada się ekspres do kawy Jura ENA 9 One Touch Black Aroma+. Kosztuje ok. 4,7 tys. zł i jest najwęższym ekspresem na rynku, dzięki czemu idealnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie liczy się oszczędność miejsca. Minimalizm idzie tu zatem w parze ze sporymi możliwościami, a prosta i intuicyjna obsługa czynią go łatwym i przyjemnym w użyciu.

Ekspres automatyczny Jura Impressa F9

Ekspresy ciśnieniowe kolbowe

Ceny zaczynają się tutaj od 17 tys. zł i potrafią wielokrotnie przewyższyć tę kwotę. Dzieje się tak dlatego, że ekspresy kolbowe uważane są za urządzenia o potężnych możliwościach produkcyjnych – dlatego też sprawdzą się nie tylko w domach, ale i w kawiarniach, restauracjach oraz korporacjach, gdzie dziennie przygotowywane są nawet setki kaw. Na tle innych wybija się tutaj ekspres Sanremo Verona 2 TCS, łączący w sobie klasyczny wygląd oraz wyjątkową funkcjonalność. W porównaniu z innymi ekspresami z tej półki cenowej wyróżnia go energooszczędność, wydajność oraz elegancki, majestatyczny wygląd.

Ekspres kolbowy Verona

Ekspresy przelewowe

Czyli tradycyjne ekspresy do kawy, niewymagające zbytnich nakładów finansowych. Już za kilkaset złotych nabędziemy tutaj solidny model, który przez lata będzie przygotowywał dla nas upragnioną kawę. Szczególnie polecany jest tutaj WMF Lineo, czyli ekspres przelewowy ze szklanym, podgrzewanym dzbankiem. Za niespełna 700 zł otrzymamy tutaj urządzenie wydajne i energooszczędne, które dzięki funkcji Timera pozwoli nam mieć codziennie kawę gotową zaraz po przebudzeniu. Z kolei system Aroma Perfection sprawia, że możemy dowolnie dobrać smak, intensywność oraz aromat naszej kawy.

Ekspres przelewowy WMF Lineo

Ekspresy kapsułkowe

Niezwykle wygodne, estetyczne i funkcjonalne. Już za niespełna 3 tys. zł kupimy tutaj wysokojakościowy ekspres, pozwalający na szybkie i bezstresowe przygotowanie kawy. Jedyne, co musisz zrobić, to umieścić filiżankę na kratkach we wnęce, zaś kapsułkę w specjalnym otworze, a następnie zamknąć drzwiczki i nacisnąć je tak, aż usłyszysz charakterystyczne kliknięcie. Po upływie chwili nasza kawa będzie gotowa. Najchętniej wybieranym tutaj modelem jest ekspres na kapsułki EP Matinee słynnej marki Lavazza.

Ekspres na kapsułki Lavazza

Źródło: ekspresy jurahttp://www.broda.pl/