Kenia – Dlaczego warto pojechać

KeniaKenia to przede wszystkim rozległe sawanny z parasolami baobabów i akacji, gdzie można obserwować w naturalnym środowisku stada dzikich zwierząt. W tym rejonie zlokalizowane są najsłynniejsze parki narodowe i rezerwaty przyrody. To właśnie do tej części Afryki ściągają turyści z całego świata, aby wziąć udział w niepowtarzalnym safari. Jednak nie ze strzelbą, ale z kamerą. Miłośnicy egzotyki i nieokiełznanej afrykańskiej przyrody mają zagwarantowane niezapomniane wrażenia. W parkach Masai Mara i Tsavo żyją na swobodzie gepardy, żyrafy, hipopotamy, nosorożce oraz wiele innych gatunków dzikich zwierząt. Z kolei w Narodowym Parku Lake Nakuru można podziwiać około 400 gatunków wodnego ptactwa, m.in. największe na świecie zbiorowisko różnych flamingów oraz kormorany, marabuty i pelikany. Natomiast Narodowy Park Amboseli, z widocznym w tle szczytem Kilimandżaro, słynie z największej w Kenii populacji słoni.

Kenia - opinieNajwiększym kenijskim portem nad Oceanem Indyjskim jest Mombasa. To swoisty tygiel kulturowy, religijny i narodowościowy. Na północ i południe od miasta rozciągają się piaszczyste plaże. Dodatkową atrakcją są pobliskie rafy koralowe. Najchętniej uczęszczaną przez turystów jest plaża w Diani Beach. Nieskończenie długa i szeroka, pokryta drobnym piaskiem, położona na południe od Mombasy, idealnie nadaje się na długie spacery. Diani Beach to wymarzone miejsce odpoczynku dla miłośników sportów wodnych. Panują tutaj doskonałe warunki do pływania, nurkowania, wędkowania na pełnym morzu i windsurfingu. Wszystko to sprawia, że w Diani Beach nie można się nudzić. Dzięki przypływom i odpływom oceanu przyroda i krajobraz podlegają ciągłym zmianom.Wody Oceanu Indyjskiego są ciepłe i bezpieczne, ponieważ rafy stanowią swoisty wał ochronny.

To tylko niektóre atrakcje czekające turystów wybierających się na wypoczynek do Kenii.

4 komentarzy na “Kenia – Dlaczego warto pojechać

  1. Dlaczego warto pojechać? Odpowiedź jest jedna! Żeby przeżyć niezapomnianą podróż polecam wybrać się do Kenii i zobaczyć to wszystko na własne oczy. Klimat i atmosfera jaka tam panuje niczemu się nie równa!! Kenia polecam!!

  2. Zgadzam się! Kenia bez safari to nie to samo. Byłem już kilka razy na Kenijskim safari. Najdłuższe z nich Masai Mara trwało 5 dni. Nie żałuje ani minuty. Mimo, że część już atrakcji miałem okazję poznać wcześniej to jednak wiele nowości wciąż czekało na mnie. Podobała mi się też jego organizacja. Było spokojnie, bez pośpiechu, nikt nie poganiał a podczas samego safari nikt nie dostał zapaści ani udaru :). To coś dla lubiących aktywny wypoczynek a nie dla leżących w roli jaszczurki na plaży przez 2 tygodnie 🙂

  3. W samej Mombasie nie ma zbyt wielu ciekawych rzeczy. Natomiast to co wyróżnia Kenię i to dlaczego warto pojechać to cudowne safari. Łowienie ryb, piękne plaże kolorowe ptaki i zwierzęta. Bardzo ciekawa lekcja przyrody. Ponadto nurkowanie, ciepła woda i wypasione hotele. Polecam wszystkim na wakacje 🙂

Dodaj komentarz