OCTENISEPT ANTYSEPTYK DO DEZYNFEKCJI RAN 50 ML

Opis produktu:

Skład:

  • dichlorowodorek octenidyny,
  • alkohol fenoksy-etylowy, substancje pomocnicze,
  • octan dimetyloamoniowy- kwas amidopropylokokosowy,
  • glukonian sodu,
  • glicerol 85%,
  • woda oczyszczona

Wskazania:

Preparat przeznaczony do krótkich zabiegów antyseptycznych związanych z raną, błoną śluzową i graniczącą z nią skóra, przed zabiegami diagnostycznymi i operacyjnymi, przy opracowywaniu czystych i płukaniu zakażonych ran chirurgicznych , przy opracowywaniu zakażonych ran oparzeniowych i owrzodzeń żylnych, przy płukaniu ropni skórnych, tkanki podskórnej, ropni okołoodbytniczych i zakażonych krwiakó, przy pielęgnacji ran i szwów pooperacyjnych, przed zabiegami diagnostycznymi w układzie moczowym, w obrębie narzadów rodnych kobiety i żołędzi prącia mężczyzny, przy cewnikowaniu, przy dezynfekcji jamy ustnj np. afty, resekcja zeba.

Działanie:

Octenisept działa bakteriobójczo, grzybobójczo, drożdżakobójczo, pierwotniakobójczo, wirusobójczo (Herpes simplex, inaktywuje HBV i HIV).

Stosowanie:

Zewnętrznie. Octenisept stosowany jest bez rozcieńczenia. Przemywanie zakażonych ran, przetok podskórnych nie penetrujących do jam ciała oraz przepłukiwanie ropni skóry, tkanki podskórnej, ropni okołoodbytniczych i zakażonych krwiaków wykonywac za pomocą strzykawki i kaniuli. Wnętrze rany odkarzać stosując przymoczki z gazików i setonów nasączonych preparatem Octenisept. Partie skóry, opracowane rany i błony śluzowe, odkażać preparatem z atomizera lub jałowym gazikiem nasączonym preparatem. Przestrzegać wymaganego czasu oddziaływania minimum 1 min, wskazane przedłużenie czasu do 5 minut.. Jamę ustną należy płukać intesywnie ilością 20 ml preparatu Octenisept przez 20 sekund.

Stosowanie w okresie ciąży i karmienia:

Octenisept może być stosowanty w okresie ciąży i karmienia.

Przeciwskazania:

Nadwrażliwość na skłądniki preparatu.

Informacje dodatkowe:

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowania, oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. W razie pytań lub wątpliwości skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Źródło: OCTENISEPT ANTYSEPTYK DO DEZYNFEKCJI RAN 50 ML, Apteka Internetowa