Region Nairobi

Region Nairobi

Nairobi – miasto i prowincja w Afryce, stolica Kenii, położone w centrum kraju na wysokości 1700 m n.p.m. u podnóża gór Aberdare i źródeł rzeki Athi. Jedno z największych miast Afryki Wschodniej. Główne gałęzie przemysłu to spożywczy, włókienniczy, chemiczny, drzewny i papierniczy. Ważny węzeł drogowy, ma połączenie kolejowe z Mombasą i Kampalą w Ugandzie.

Założone w 1899 roku przez Brytyjczyków na terenach Masajów w trakcie budowy linii kolejowej z Ugandy do Mombasy. W roku 1905 stało się stolicą brytyjskiego Protektoratu Afryki Wschodniej, a w roku 1963 niepodległej Kenii. Jest siedzibą szeregu wyższych uczelni, m.in. Uniwersytetu Strathmore.

W pobliżu miasta znajduje się port lotniczy Jomo Kenyatta International Airport.

Miasto jest jedną z czterech głównych siedzib ONZ na świecie (pozostałe to Nowy Jork, Genewa i Wiedeń), jedyną w kraju rozwijającym się. Gości Sekretariaty Programów Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska (UNEP) i ds. Osiedli Ludzkich (UN-Habitat).

W Nairobi mieści się Muzeum Narodowe Kenii z wartościową ekspozycją początków rodzaju ludzkiego.

Niedaleko miasta znajduje się Park Narodowy Nairobi.

3 komentarzy na “Region Nairobi

  1. Park jest przepiękny również polecam, ale tak jak napisał przedmówca 2-3 dni w Nairobi wystarczy!!

  2. Spędziłam w Nairobi dwa dni podczas mojego pobytu w Kenii w listopadzie zeszłego roku. Tydzień to było by tam zdecydowanie za dużo ale dwa, trzy dni to moim zdaniem wystarczająco. Polecam zwiedzić świetne muzeum kolei, muzeum Karen Blixen, a także spacer po centrum – angielska kolonialna architektura. Naprawdę mi się podobało:)

Możliwość komentowania jest wyłączona.