Niezbędne leki przeciwbiegunkowe i przeciwwymiotne na wakacje

Niezbędne leki przeciwbiegunkowe i przeciwwymiotne na wakacje

Na wymarzone wakacje pracujemy przez cały rok, a często nawet i znacznie dłużej. Wybierając się w podróż musimy pamiętać o wielu rzeczach. Nie możemy jednak zapomnieć o zdrowiu. Jakie leki przeciwbiegunkowe i przeciwwymiotne zabrać ze sobą w dłuższą podróż?

Dolegliwości żołądkowo-jelitowe na wakacjach

Dolegliwości związane z pracą układu pokarmowego takie jak biegunka, wymioty, zaparcia czy niestrawność są najczęściej występującymi podczas podróży. Mają na nie wpływ odmienne pożywienie, nieregularność posiłków, które przyjmujemy na wakacjach, zbyt małe nawodnienie organizmu oraz często – spożywanie zbyt dużej ilości fast foodów, alkoholu czy innych używek, których na co dzień nie stosujemy w tak ogromnych ilościach jak podczas wakacji. Aby pomóc sobie w nieprzyjemnych dolegliwościach powinniśmy zapatrzyć się w leki nawadniające oraz przeciwbiegunkowe.

Leki na biegunkę w podróży

Pamiętajmy, że odmienny klimat, inne smaki oraz sama podróż mogą spowodować zachwianie przemiany materii, a tym samym problemy żołądkowe. Ta nieprzyjemna dolegliwość może odebrać nam całą radość ze zwiedzania, a nawet z niego wykluczyć. Zabierzmy więc ze sobą te środki, które pomagały nam również w Polsce. Na biegunkę najczęściej stosowane są Stoperan, Laremid, Enteromax czy Imodium. Polecany jest jeszcze węgiel aktywny np. Carbo Medicinalis lub Carboadsorbens, który po doustnym przyjęciu wiąże wszystkie substancje znajdujące się w przewodzie pokarmowym. Korzystne mogą okazać się również preparaty ziołowe, jak np. borówka czernicy.

LAREMID 2 MG X 10 TABLETKI
LAREMID 2 MG X 10 TABLETKI

Leki przeciwwymiotne na wakacje

Nudności oprócz zatruć pokarmowych mogą nękać nas również podczas samej podróży, zwłaszcza jeśli cierpimy na chorobę lokomocyjną. Wielu z nas nie znosi dobrze podróży samolotem i podczas lotu może odczuwać nieprzyjemne nudności. Warto więc kupić przed wyjazdem np. w aptece internetowej Zielona leki przeciwwymiotne. Wśród nich są np. Floractin, Aviomarin (również w postaci gumy do żucia), Aminodral czy krople Heel Vomitusheel.

CARBO MEDICINALIS 300 MG X 20 TABLETKI
CARBO MEDICINALIS 300 MG X 20 TABLETKI

Nawodnienie podczas biegunki i wymiotów

Ogromne znaczenie dla naszego zdrowia podczas wymiotów i biegunki ma odpowiednie nawodnienie organizmu. Jego brak może mieć dla nas nieprzyjemne skutki, w skrajnych przypadkach możemy trafić do szpitala. Oprócz przyjmowania dawek płynów, skutecznie jest przyjąć preparaty, które pomogą nam zachować odpowiedni poziom nawodnienia. Wśród nich są Elekrolity, które zwiększając przyczynią się również do polepszenia naszego samopoczucia. Zmniejszą uczucie zmęczenia i znużenia, ponieważ wraz z nimi dostarczymy do organizmu sód, potas i chlorki. Ograniczą także nasilenie biegunki. Z dostępnych na rynku elektrolitów możemy wybrać Stoperan Elektrolity w saszetkach, Floractin Elektrolity czy Hydronea.

STOPERAN 2 MG X 8 KAPSUŁEK
STOPERAN 2 MG X 8 KAPSUŁEK

Leki przeciwbiegunkowe i przeciwwymiotne dla dzieci

Nieprzyjemne dolegliwości biegunkowo-wymiotne mogą dopaść również dzieci. Dla nich przygotowane są specjalne preparaty, dostosowane do ich wieku oraz o lepszym smaku, tak by dzieci chętniej je przyjmowały. Na biegunkę możemy podać dzieciom krople 4 Lacti Baby, Multilac w saszetkach albo ziołową herbatkę przeciw rozwolnieniu Mio Bio. W nudnościach – również tych podczas podróży pomoże Aviomarin dla dzieci. Nawodnią z kolei Acidolit czy Hydronea Baby.

MULTILAC BABY X 10 TOREBEK 1,5 G
MULTILAC BABY X 10 TOREBEK 1,5 G

Pamiętajmy, że nic może nam zakłócić wymarzonych wakacji, dlatego mimo różnych ograniczeń bagażowych, zawsze powinniśmy znaleźć w nich miejsce na leki przeciwbiegunkowe i przeciwwymiotne.

 

Źródło: Leki przeciwbiegunkowe i przeciwwymiotne, https://www.apteka-zielona.pl