ENTEROL 250 X 10 SASZETEK

Enterol2Opis produktu:

Skład:

1 saszetka zawiera 250 mg liofilizowanych drożdży szczepu Sacharomyces boulardii oraz substancje pomocnicze, w tym laktozę jednowodną i fruktozę.

Wskazania:

Preparat stosowany w biegunkach bakteryjnych, przebiegających bez domieszki krwi w kale i bez objawów uogólnionych – jako dodatek do nawodnienia u dorosłych i dzieci, w celu zapobiegania biegunkom związanym ze stosowaniem antybiotyków. Jako dodatek do antybiotykoterapii w nawracających zakażeniach Clostridium difficile. Zapobiega biegunkom występującym w żywieniu dojelitowym.

Działanie:

Przeciwbiegunkowe. Hamuje działanie chorobotwórcze niektórych drobnoustrojów i wydzielanych przez nie toksyn.

Stosowanie:

Dorośli i dzieci: 1-2 saszetki, zawartość saszetki należy zmieszać z niewielką ilością płynu i wypić.
Nie zaleca się stosowania preparatu bezpośrednio po posiłkach. Preparatu nie należy mieszać ze zbyt gorącymi płynami i posiłkami.

Informacje dodatkowe:

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Źródło: ENTEROL 250 X 10 SASZETEK, Apteka Internetowa